• Dalmierz laserowy PRO DL-80X

Symbol: DL-80X

Dalmierz laserowy PRO DL-80X

379.00
379.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 18.99
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 18.99
Kurier DPD 19
Kurier DPD pobranie 25
Dostępność Mało
Zostaw telefon

Dalmierz laserowy PRO DL-80X - profesjonalny miernik odległości polskiego producenta.

Dalmierz laserowy mierzy odległości pomiędzy dwoma punktami z szybkością i precyzją. Punktem początkowym pomiaru jest ustawiona krawędź pomiarowa dalmierza laserowego, a drugim punktem jest punkt końcowy wiązki. Maksymalny zasięg pomiaru zależy od urządzenia - w przypadku dalmierza laserowego pro DL-80X maksymalna odległość wynosi 80m. Cyfrowy pomiar odległości ma wiele zalet w porównaniu z konwencjonalnym pomiarem przy użyciu liniału lub taśmy mierniczej. Odległości mogą być mierzone precyzyjnie i wygodnie w ciągu zaledwie kilku sekund. Ponadto, w zależności od modelu, profesjonalne dalmierze laserowe mogą obliczać powierzchnie i objętości przestrzeni za pomocą jednego przycisku, funkcjonują za pomocą ekranu dotykowego i posiadają zintegrowane funkcje Bluetooth i kamery oraz zintegrowany czujnik nachylenia.

Zasada działania dalmierza laserowego.

Laser dalmierza skupia się na celu do pomiaru. Następnie dalmierz emituje impuls laserowy, który rozpoczyna proces pomiaru. Impuls jest odbijany od celu i odbierany przez fotokomórkę w urządzeniu. Dzięki temu możliwe jest obliczenie dokładnej odległości z wykorzystaniem przedziału czasowego pomiędzy emisją a odbiciem lasera. W praktyce dalmierz laserowy PRO DL-80X stosuje proces, w którym określana jest zmiana fazy pomiędzy pulsowaniem zewnętrznym a pulsowaniem wewnętrznym odniesienia. Do lokalizacji przy zastosowaniu pomiaru laserowego potrzebna jest tylko niewielka powierzchnia. W przypadku ultradźwięków musi być ona znacznie większa, aby umożliwić odbicie odpowiednich fal dźwiękowych. Dalmierze laserowe są łatwiejsze w użyciu i dokładniejsze niż dalmierze ultradźwiękowe, a także znacznie wygodniejsze niż pomiary z użyciem liniału i taśmy mierniczej.

image

Dalmierz laserowy PRO DL-80X - dane techniczne urządzenia:

EAN: 5901571513713 Przyciski: Antypoślizgowe Zasilanie: 3x bateria AAA 1,5V Kolor wiązki lasera: Czerwona Dokładność: ± 2 mm Zasięg (max): 80 m Ekran: LCD Czas pomiaru: 0,5 s Pamięć: 99 pomiarów Źródło lasera: 635 nm, Klasa 2, < 1 mW Temperatura pracy: 0° C - 40° C Rozdzielczość: 0,001 m Żywotność baterii: Ok. 8000 pomiarów Temperatura przechowywania: -20° C - 60° C Automatyczne wyłączenie: Tak Gwint: 1/4" Klasa szczelności IP: IP-54 Punkty odniesienia: 3 Jakie zastosowanie znajdzie profesjonalny dalmierz laserowy PRO DL-80X?

Istnieje cały szereg możliwych zastosowań dalmierzy laserowych. Przede wszystkim w budownictwie, przy pracach budowlanych, remontach, aranżacji wnętrz lub pracach zewnętrznych, wszędzie tam świetnie sprawdzi się dalmierz laserowy PRO DL-80X. W ciągu zaledwie kilku sekund można obliczyć odległości, powierzchnie i objętości pomieszczeń lub sprawdzić pomiary i odległości. Z dalmierzy korzysta wiele zawodów, począwszy od monterów suchej zabudowy, malarzy, glazurników i posadzkarzy, stolarzy i monterów kuchni, aż po stolarzy, murarzy, a nawet architektów i dekoratorów wnętrz.

 

Dokładność dalmierza laserowego PRO DL-80X:

Dokładność pomiarowa dalmierzy laserowych różni się w zależności od urządzenia i producenta i zazwyczaj można ją znaleźć w informacji technicznej lub w instrukcji obsługi. Dalmierz laserowy PRO DL-80X ma dokładność pomiarową z tolerancją +/- 2 mm. Ta tolerancja pomiarowa odnosi się zazwyczaj do danej odległości i wzrasta przy większych odległościach. . Podana dokładność pomiaru odnosi się do normalnych warunków pomiaru. Pomiary mogą stać się mniej dokładne w niekorzystnych warunkach, takich jak bezpośrednie światło słoneczne, słabo odbijająca powierzchnia lub pomiar na szklanych lub błyszczących powierzchniach.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie